Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 29.01.2015 23:30:30 

Zany a Ryan

AKCE

 AKCE  2010
 
SVOJANOV 2010    11.7. -  18.7.
 
 Letos již potřetí jsme strávili krásný týden na LVT Svojanov. Organizace ubytování probíhala tento rok výborně bez hledání volné chatky, vybrali jsme si ze zbývajících klíčků  a získali tak jednu z chatek na našem oblíbeném místě.
Počasí nám tento rok opravdu přálo až moc , bylo velké horko. Tomu se musely přizpůsobit i tréninky. Začínali jsme už v půl 7 ráno se Zanym v kategorii small , hned poté následovala kategorie medium . V 8 bylo hotovo , následovala snídaně a volno do oběda. Tuto dobu jsme většinou trávili odpočinkem v chatce , kde bylo ještě docela snesitelně. Po obědě jsme vyrážili na koupání , pejsci se ohromně vyřádili . V 16 hodin začínal odpolední blok tréninků , ten jsem se Zanym většinou vynechávala a trénoval pouze Ryan. Trenér stejně jako loni byl Ondra Vrkoč a bylo to naprosto super. Po večeři jsem Ryankovi naplánovala poslušnost a šlo mu to moc pěkně, možná by zvládnul i zkoušky , kromě aportu, který by bylo velmi obtížné naučit.
Oboum pejskům velká pochvala , byli naprosto hodní ve všech směrech.
Jedinou vadou na kráse byli Zanyho zdravotní problémy, tento rok se mu opravdu nevedlo. Nejdříve se objevil zánět v oku, který jsme zklidnili díky zapůjčeným kapičkám.  Následoval utžený zadní dráp na přední pacce , napadení psem při tréninku , to bylo nejhorší zranění , protože se mu v místě kousnutí vytvořil později poměrně velký bolestivý otok , naštěstí zmizel , takže se to obešlo bez dalších komplikací.A na závěr při odjezdu na něj spadla u hotelu lavička, takže další zranění o kousek dál. Vše je už naštěstí zahojeno .
Shrnutí :  Krásný týden s příjemnými lidmi a parádním tréninkem.
 
 
šeltijí  skupinka :   
 
Coursingoví šílenci :
 
                                    
 
 
AKCE   2009
 
SVOJANOV 2009   19.7. -26.7.
                                                     
 
                 
 
DALŠÍ  FOTO
 
 
Letos  jsme se opět zúčastnili  čínsko-peruánského srazu ve Svojanově.A stejně jako loni se nám tam moc líbilo a užili jsme si úžasný sportovní týden. Nejvíce času jsme trávili S Verčou , Lesínkem a Fee-Bee a nově jsme se seznámili s úžasnou nahatou fenečkou Amy a jejími paníčky.
 
Bohužel jsem tentokrát nemohla trénovat s Martinou, která byla jen na prvním turnuse, ale plně ji nahradil Ondra Vrkoč, jeho tréninky se mi moc líbily , zejména díky krátkým sekvencím, takže jsem si nemusela moc lámat hlavu s tratí a soustředit se hlavně na to ji zdárně překonat.Tréninky byli dost akční a dostávali jsme pěkně zabrat.
 
Každý den nám začínal snídaní v 7:30 a hned od 8:00 trénink agility se Zanym ve skupině small , společně s Fee-Bee. Pak následovala pauza přes druhou skupinu small a od 9:30 trénink medií  Ryanek , Lesino a další. od 10:30 jsme chodili na vystavovaní , pak většinou na kafe , na oběd, lehká pauza a od 16 s Ryanem na poslušnost  a odpolední trénink agility.

Na promítání jsem byla pouze jednou , jinak se pouštěly spíše filmy. Libuška Brychtová udělala jeden den velmi zajímavou přednášku o úpravě čínánku.


Volný den byl tentokrát ve čtvrtek , což bylo dobře, protože bylo naprosto úmorné vedro. Odpoledne jsem strávila se Slávkou z lonského tábora, která se za námi přijela podívat.V sobotu proběhly táborové závody , na kterých Zany vybojoval 2.m . Ryan sice zabehl pěkně agility, ale bohužel disk v jumpingu.

 
V neděli proběhl Memoriál Grema Modrý květ , kde naštěstí nebyly diskvalifikace a tak se nám podařilo vybojovat 1.m.

Užasný výkon předvedl také Lester v Coursinku. V sobotu také přijela Monika s Alfíkem , takže nám to do odjezdu pěkně uteklo.
 
==================================================================================

AKCE 2008

.31.5- 6.6.  DOV
OLENÁ NA ŠUMAVĚ

Tento rok jsme vyrazili poprvé s pejsky na společnou dovolenou.
Bydleli jsme v hotelu Zadov, kde nebyla žádná omezení a psi mohli téměř všude.Termín mimo sezonu byl ideální vzhledem k minimálnímu počtu turistů i počasí (1x pršelo a 1 x bylo vedro, jinak ideální na procházky). Oba pejsci v pohodě zvládli každodenní výlety cca 15 km .
Ryan s přehledem a Zany občas pomaleji, hlavně když nebyl moc příjemný terén pro jeho tlapky.Nejhezčí výlety dle mého názoru byly do Povydří, na Modravu a tříjezerní slať a k pramenu Vltavy. Opravdu jsme si to užili a odjížděli unaveni, ale spokojeni.


 

6.7.- 13
.7.   TÁBOR SVOJANOV

Druhou část letošní dovolené jsem strávila s pejsky na táboře ve Svojanově, turnusu speciálně zaměřeném na naháče, kterých přijelo více než padesát.
Na tábor jsme dorazili v neděli odpoledne, jak bylo plánováno, nicméně většina účastníka už tam byla od soboty.Po nahlášení se Stáně Jansové, jsme se vydali hledat jednu s posledních chatiček, nakonec nebyla na špatném místě, kousek od většiny členů našeho agilitního týmu.Po ubytování se, jsme se rozloučili s paníčkem a šla jsem přihlásit psy na vybrané aktivity a zaplatit si jídlo. V 18:00 už jsme začínali s Ryanem s poslušností.
Po celou dobu tábora jsme pravidělně cvičili agility (oba pejsci), Zany spíše první polovinu týdne, pak už jen tak odpočinkově, hodinové bloky ráno a večer s Martinou Konečnou. Dále jsme se aktivně účastnili s Ryanem vystavování, přestože jsme to původně neplánovali, ale pod vedením p.Brychtové nás to moc bavilo a dokonce i docela šlo.
Na další už nebylo moc času a hlavně psí energie,takže poslušnost jsme vyzkoušeli 3x a tanec se psem 2x.
Večer jsem chodila na pouštění DVD p. Brychtové, zaměřené zejména na výstavu CRUFT v Anglii.
V pátek se konala táborová výstava, aby se předvedlo co jsme se naučili a Ryan postoupil do finále .
V sobotu pak byli táborové závody agility, startovali oba pejsci (Zany v eskách ) a oba se také pěkně umístili.
Zany 3.místo ze šesti
Ryan 2.místo ze čtyř.

Po vyhlášení těchto závodu odjeli téměř všichni pejsci nenaháči a zůstali jen čínani, peruáni a jeden mexický nahaáč pro které byl na neděli připraven speciální závod v agility.
Nám se zrovna moc nevydařili, ale jelikož byly hodnoceny velmi mírně, Ryan
obsadil 2.místo a získal tak svůj první pohár.

SHRNUTÍ:
Tábor vynikající,skvělá organizátorka Stáňa,zajímavě vedené kursy vystavování p.Brychtové a samozřejmě výborný agility trénink s Martinou.

Agility team: šeltičky 


 
Agility team : ostatní

 

další foto:

     
 
TOPlist